RESULTATER
 
2019

Totalvinnere: 

Herrer: 

1. HAMMARI Thomas Pettersen - Nordlysbyen sykkel   1:51:12
2. HÅGENSEN Vidar - Tverrelvdalen IL                          1:51:15 +00:03
3. STRØM Stian - Nordlysbyen sykkel                            1:52:18 +01:06

Damer:

1 HAMMARI Siril Pettersen - Nordlysbyen sykkel             2:10:37
2 PEDERSEN Stine - Hammerfest sykkelklubb                2:14:27 +03:50
3 BRØNDBO Karoline Seppola - Hammerfest SK             2:20:54 +10:17

Klassevinnere: 

Herrer 17-19 år:  FARSTAD Tobias - Burfjord IL 1:53:51

Damer 17-19 år: LØKKE HANSEN Lea Charlotte - Hammerfest SK 3:18:32

Herrer 20-49 år: HAMMARI Thomas Pettersen - Nordlysbyen sykkel 1:51:12

Damer 20-49 år: HAMMARI Siril Pettersen Nordlysbyen sykkel 2:10:37

Herrer: 50 år+: OLSEN Trond - Porsanger CK 2:07:10

Resultatene for 2019 kan lastes ned her: Resultatliste 2019

2018

Totalvinnere: 

Herrer: 

1. Øyvind Klemetsen Bøthun - Nordlysbyen Sykkel 1:40:22

2. Jan Martin Kristensen - Nerskogen IL 1:40:56

3. Espen Mikkelsen - Varanger Sportsklubb 1:41:02

Damer: 
1. Karoline Seppola Brøndbo - Hammerfest SK 2:00:15
2. Ida Bøthun - Nordlysbyen Sykkel 2:01.47
3. Tina Vik - Binges Sihkkelsearvi 2:11:56   

Klassevinnere:
Herrer 20-49 år: Øyvind Klemetsen Bøthun - Nordlysbyen Sykkel 1:40:22
Damer 20-49 år: Karoline Seppola Brøndbo - Hammerfest SK 2:00:15
Herrer 50 år+: Kjetil Johansen - Varanger Sportsklubb 1:44:46
Damer 50 år+: Ellinor Andersen - Hammerfest Sykkelklubb 2:29:07

Resultatliste for 2018 kan lastes ned her: Resultatliste 2018

2017

Totalvinnere: 

Herrer: 

1. Espen Mikkelsen- Varanger sportklubb 1:46:26

2. Jørn Mikael Eriksen Engstad - Karasjok sykkelklubb 1:46:41

3. Jan-Ivar Buljo - Binges sihkkelsearvi 1:48:57

Damer: 
1. Linda Isaksen - Hammerfest SK 2:09:30
2. Alice Balto - Team Avvir 2:27.34
3. Charlotte Åsland- Nerskogen IL 2:28:15

Klassevinnere:
Herrer 20-49 år: Espen Mikkelsen- Varanger sportklubb 1:46:26
Damer 20-49 år: Linda Isaksen- Hammerfest SK 2:09:30
Herrer 50 år+: Trond Olsen - Porsanger CK 1:51:37
Damer 50 år+: Berit Anne Reinås - Fjell Skilag 2:29:22

Resultatliste for 2017 kan lastes ned her: Resulatliste 2017

Resultater SeastinBáŋkku1 Miila:

Gutter 16 år
1. Viljar Svendsen- Karasjok Sykkelklubb 42:55

Gutter 12 år
1. Andreas Lantto - IL Frea 50:40

 

Jenter 12 år
1. Henriette J. Arild - Hammerfest sykkelklubb 51.10

 

Gutter 11 år 
1. Ravn-Mathias Sara Gulsrud - Karasjok Sykkelklubb 52:46
2. Christian Norvang - Karasjok Sykkelklubb 57:33

2016

Totalvinnere:

Herrer:

1. Daniel Boberg Leirbakken - Burfjord IL Sykkel 1:34:11

2. Odd Peder Wang-Norderud - Hammerfest sykkelklubb 1:36:30

3. Stein Joks - Sirma IL 1:36:37

Damer:

1. Rannveig Blomkvist - Porsanger CK 1:51:24

2. Rakel Birkeli - Hammerfest SK 1:56:33

3. Monica Wickstrøm - IL Polarstjernen 1:57:38

Klassevinnere:

Herrer 20-49 år: Daniel Boberg Leirbakken - Burfjord IL Sykkel 1:34:11

Herrer 50 + år: Arnulf Nilsen - Nordlysbyen Sykkel 1:48:26

Damer 20-49 år: Rannveig Blomkvist - Porsanger CK 1:51:24

Resultatliste for 2016 kan lastes ned her: Resultatliste 2016

2015

Totalvinnere:

Herrer:

1. Daniel Boberg Leirbakken - Burfjord IL Sykkel 1:38:07

2. Odd Peder Wang-Norderud - Hammerfest sykkelklubb 1:40:17

3. Stig Misund - Nordlysbyen Sykkel 1:40:30

 

Damer:

1. Tiina Idström - Kona Team Inari 1:55:12

2. Anita Alice Jensen - Nordlysbyen Sykkel 2:08:26

3. Turid Emaus Karlström - Nordlysbyen Sykkel 2:12:13

 

Klassevinnere:

Herrer 20-49 år: Daniel Boberg Leirbakken - Burfjord IL Sykkel 1:38:07

Herrer 50 + år: Jon Vidar Bull - Nordlysbyen Sykkel 1:47:23

Damer 20-49 år: Tiina Idström - Kona Team Inari 1:55:12

Damer 50+ år: Ellinor Andersen - Hammerfest sykkelklubb 2:21:52

 

Resultatliste for 2015 kan lastes ned her: Resultatliste 2015

 
2014

Totalvinnere: 

Herrer: 

1. Daniel Boberg Leirbakken - Burfjord IL-Sykkel 1.40.30

2. Daniel Strand-  Nordlysbyen Sykkel 1.41.57

3. Thomas Pettersen Hammari- Nordlysbyen Sykkel 1.44.13

 

Damer:

1. Stine Marie Pedersen- Hammerfest sykkelklubb 2.07.47

2. Marita Andreassen- Nordlysbyen Sykkel 2.12.21

3. Tine Pettersen Engseth - Spenst Alta 2.17.13

 

Klassevinnere:

Herrer 20-49 år: Daniel Boberg Leirbakken- Burfjord IL- Sykkel 1.40.30

Herrer 50+: Sven Tore Nilsen- Nordlysbyen Sykkel 1.44.16

Damer 20-49 år: Stine Marie Pedersen- Hammerfest sykkelklubb 2.07.47

Damer 50+: Ellinor Andersen- Hammerfest sykkelklubb 2.23.34

 

Hauans idealtid 3 timer: Trond Mikalsen- Kautokeino IL 2.58.12.

 

Resultatliste for 2014 lastes ned her: Resultatliste 2014

 
2013

Totalvinnere:

Damer           

1. Marita Andreassen - Nordlysbyen Sykkel 2:24:50

2. Anne Beathe Lie – Hammerfest sykkelklubb 2:29:20

3. Kathrine Alseen – Båtsfjord Sportsklubb 2:29:35

 

Herrer

1. Daniel Boberg Leirbakken – Burfjord IL Sykkel 1:46:11

2. Stein Joks- Sirbmá 1:47:21

3. Stig Misund – Nordlysbyen Sykkel 1:47:50

 

Klassevinnere:      

Damer 17-19 år:     Anne Inger Birkely – Kautokeino IL: 3:38:55

Damer 20-49 år:     Marita Andreassen - Nordlysbyen Sykkel 2:24:50

Damer 50+:             Ellinor Andersen- Hammerfest sykkelklubb 2:59:34

Herrer 20-49 år:      Daniel Boberg Leirbakken – Burfjord IL Sykkel 1:46:11

Herrer 50 +:             Sven-Tore Nilsen – Nordlysbyen Sykkel 2:00:44

 

Resultatliste for 2013 kan lastes ned her: Resultatliste 2013

 

 
2012

Totalvinnere:

Damer            

1. plass: Katrine Alseen 2:33:01

 

Herrer           

1. Stig Misund - Nordlysbyen Sykkel 1:58:41

2. Trygve Nygård - Nordlysbyen Sykkel 2:02:58

3. Jon Are Nilsen - Hammerfest Sykkelklubb 2:05:57

 

Klassevinnere:      

Damer 20-49 år:     Katrine Alseen 2:33:01

Herrer 20-49 år:      Stig Misund - Nordlysbyen Sykkel 1:58:41

Herrer 50 +:             Nils I. Hætta - Midnightsun Marathon 2:47:18

 

 

Resultatliste 2012:

Damer 20-49 år:

1. plass: Katrine Alseen 2:33:01 

 

Herrer 20-49 år:

1. plass: Stig Misund - Nordlysbyen Sykkel 1:58:41

2. plass: Trygve Nygård - Nordlysbyen Sykkel 2:02:58

3. plass: Jon Are Nilsen - Hammerfest Sykkelklubb 2:05:57

4. plass: Morten Bergan - Hammerfest Sykkelklubb 2:21:02

5. plass: Lasse M. Robertsen 2:31:25

6. plass: Ørjan Romsdal 2:32:27

7. plass: Ville Sõderbaum 2:58:40

8. plass: Raymond Mathisen 3:11:53

9. plass: Morten Kjellmann 3:12.03

10.plass: Geir Jøran Sara - Alta-Snowcross 3:14:26

11.plass: Sergey Gavrilov 3:20:41Stig-Rune Larsen DNF

Herrer 50 +:

1. plass: Nils I. Hætta - Midnightsun Marathon 2:47:18

2. plass: Randulf Marvik - Nordreisa IL Sykkel 2:56:16

Hovedsponsorer:

Sponsorer/samarbeidspartnere:

Freda Tore Turi

Habul AS ved Jan Ole Buljo

Čávžo Safari

Viddas Veidemann

Suolovuopmi fjellstue

Samekniv